Друк на одязі

Друк на тканині /дязі

Під  поняттям “друк на тканині” або “прінти” слід розрізняти кілька способів нанесення одно- або повноколірного зображення на поверхню тканини. Безперечно, найбільш відомим для нас є звісно наші національні вишиванки, килими, ікони і т.д,  вишиті нашими ще прабабусями. Це була довге і повільне нанесення зображення на тканину, і це ціла культура, яка підкреслює нашу ідентчність, включно з сучасністю. Сьогодні це вже можуть виконувати машини.

Класикою нанесення зображення на тканиці є  шовкотрафарет (або шовкографія) – методна несення фарби, яку протискають через дуже дрібне мікросито, попередньо засвітивши узор ультрафіолетом.  Фарба дуже стійка до вигорання, стирання, стірки. Цим методом зображення/текст наносять на всеможливі поверхні – тканина, пластик, скло, дерево, кераміку, метал. Звіско, на кожен матеріал використовується інша фарба і постобробка. Так для матеріалу потрібно після нанесення запікати фарбу на термопресі.

Аплікація – перенесення термоплівки на тканину, попередньо вирізавши його на плотері (катері).Такий метод доволі став поширений, оскільки можна зробити одну одиницю виробу, наприклад футболку, за короткий час. Аплікація дозволяє зробити кілька колорів на одному виробі, або використати серію плівки з деко-покритям  або 3D ефуктами. До матеріалу також є вимоги: